چگونگی برق انداختن شیر الات

چگونگی برق انداختن شیر الات

استفاده از سرکه و دستمال یکی از بهترین راه های برق انداختن شیرآلات


در صورتی که قصد دارید از جوهر نمک به منظور تمیز کردن دستشویی خود استفاده کنید پیش از ریختن آن بر روی لوله‌ها و شیرها باید آنها را با پلاستیک بپوشانید چون واکنش آن با شیرالات موجب از بین رفتن رنگ آن می‌شود. اگر می‌خواهید سرویس بهداشتی را با جوهر نمک تمیز کنید و برق بیاندازید، باید جوهر نمک را روی سطح بریزید و از محل خارج شده و به هیچ عنوان در را نبندید زیرا گاز و دود حاصل از ترکیب آن با آب باعث از بین رفتن رنگ شیرالات می‌شود. در مجموع توصیه می کنیم که از سفیدکننده ها و جوهرنمک شدیدا اجتناب ورزیده و سعی کنید که حتی بخارات آن ها هم با شیرها در تماس نباشد. چرا که در درازمدت سبب سیاه شدن شیرآلات خواهد شد.
نکته خیلی مهم: سیاه شدن شیرآلات با جرم گیر ! مشکلی که بسیار مشاهده می شود


از جمله مشکلاتی که به کرات اتفاق می افتد، سیاه شدن شیرآلات با جرم گیر و ریختن جرم گیر روی شیرالات استیل است. چرا که بسیاری به علت بی اطلاعی از جرم گیر استفاده می کنند و این امر سبب می گردد که شیر آلات آن ها به رنگ تیره و سیاه درآید. به عنوان اولین نکته باید بدانید که سیاه شدن شیرآلات با جرم گیر کاملا طبیعی است! چرا که استیل در خیلی مواقع سیاه می شود و جنس شیرآلات هم که استیل است. برای تميز كردن استيل سياه شده و از بین بردن سیاهی شیرآلات مراحل زیر را طی بفرمایید:
ابتدا شیرآلات را با آب داغ بشویید تا اگر ماده خارجی روی آن هست از بین برود. سپس یک حوله نرم و تمیز و یا حوله کاغذی برداشته و سطح آن را به صورت کامل به سرکه سفید آغشته نمایید. سپس آن را به دور شیرآلات پیچیده و چند دقیقه صبر کنید (حدود ۵ تا ۱۰ دقیقه). در انتها می توانید با همان حوله شیرآلات را پاک کرده و شیرآلات شما مثل روز اول خواهد شد.
هم چنین لیموترش نیز یکی از گزینه های بسیار عالی برای تمیز کردن شیرآلات و از بین بردن سیاهی شیرآلات به شمار می رود. (تاکید می کنیم که حتما از خود لیمو استفاده کنید نه آبلیمو! چرا که اغلب آب لیموها متاسفانه اصلا از لیمو تهیه نمی شود و بسیاری از آن ها ناخالصی بسیار زیادی دارند!) برای این منظور یک لیمو تازه را با چاقو نصف کرده و مطابق شکل زیر روی شیرآلات بکشید:

 

نکته: عزیزان بسیاری از ما درخواست کرده بودند تا نکاتی را راجع به آبکاری شیرآلات در منزل بیان کنیم. با آموزش فوق شیرآلات شما به صورت کامل تمیز شده و در نتیجه هیچ گونه نیازی به مواردی مثل آبکاری شیرآلات در منزل احساس نخواهد شد.

دانلود pdf