اخبار و مقالات

چند روش ساده صرفه جویی آب

نشتی در خانه می‌تواند سالانه حدود ۱۱ هزار لیتر آب را هدر بدهد! مطمئن شوید که همه‌ی تجهیزات و شیرآلات سالم باشند. اگر نشتی پیدا کردید، به‌سرعت منبع آن را یافته و تعمیر کنید

تجهیزات کاهنده مصرف

انسان‌ها تاکنون بیش از نیمی از آب قابل دسترس در سطح زمین را مصرف کرده‌اند ولی کمتر از ١٠‌درصد این مقدار به مصارف خانگی مربوط می‌شود. به عبارت دیگر خانوارها کوچکترین مصرف‌کنندگان آب هستند اما بدون‌شک تاثیرگذارترین  نیز محسوب  می‌شوند.

چگونگی برق انداختن شیر الات

در صورتی که قصد دارید از جوهر نمک به منظور تمیز کردن دستشویی خود استفاده کنید پیش از ریختن آن بر روی لوله‌ها و شیرها باید آنها را با پلاستیک بپوشانید چون واکنش آن با شیرالات موجب از بین رفتن رنگ آن می‌شود

حدود استاندارد در شیرآلات

بر اساس استاندارد ملی که برگرفته از معیارهای اروپایی است، اولین بررسی‌ روی مواد اولیه تشکیل‌دهنده شیرآلات انجام می شود. براین اساس، لازم است تمام قطعاتی که در مجموعه شیرآلات وجود دارد، اعم از شیلنگ، مهره‌های اتصال، بدنه شیر و سایر اجزا به گونه‌ای ساخته شود که در تماس با آب 90درجه، هیچ‌گونه تاثیری روی طعم، رنگ، مزه، بو و ترکیبات شیمیایی آب نداشته باشد.

رنگ کوره ای پودری (الکترو استاتیک) چیست

رنگ پودری متشکل از ذرات ریز و خشک رزین به علاوه رنگدانه انتخابی شماست. پودر رزین از طریق تپانچه پاششی شبیه پیستوله پاشش رنگ مایع اعمال می‌شود با تفاوت اینکه ، تپانچه پاشش و ذرات رزین  حاوی شارژ الکترواستاتیکی می‌باشند.

تست رنگ الکترو استاتیک

بعد از رنگ آمیزی، آزمونهایی بر روی قطعه انجام می شود که در صورت موفقیت آمیز بودن این آزمونها، رنگ آمیزی قطعه قابل قبول خواهد بود. مهمترین این آزمونها به اختصار توضیح داده شده است.

ویژگی ها منحصر بفرد رنگ الکترواستاتیک استفاده شده بر روی قطعات

ویژگی ها منحصر بفرد رنگ الکترواستاتیک استفاده شده بر روی قطعات
پاس کردن تست مندریل یا تست ضربه: (عدم پریدگی رنگ در اثر ضربه )
پاس کردن تست کراس کات: (کیفیت بالای چسبندگی رنگ )
پاس کردن تست سالت اسپری  salt spray test: ( مقاومت در برابر خوردگی)

ویزگی محصولات PVD

پوشش PVD، گروهی از پوشش های لایه نازک است که در محفظه خلا و از طریق تبخیر عناصر فلزی و رسوب نانو ذرات حاصل از پلاسما روی قطعه ایجاد می شود. این پوشش ها به علت ضخامت کم عموماً باعث تغییر ابعادی قطعه نشده و می تواند خواص مورد نظر از لحاظ سختی، مقاومت سایشی و مقاومت به خوردگی را در قطعه ایجاد نماید.

ابکاری در خلا  PVD 

ابکاری در خلا عبارت است از نشاندن لایه نازک از یک ماده برروی سطح مورد نظر در محیط خلأ به کمک فاز بخار. نامهای دیگر آن لایه نشانی در خلأ ، رسوب فیزیکی بخار و آبکاری تحت خلأ می باشد. طیف سترده ای از مواد را می توان به کمک این روش بر روی سطوح نشاند.

پاک کردن جرم و رسوب شیرآلات به آسانی!

حتماً لکه‌های سفید روی شیرها را دیده‌اید که منظره‌ای نامناسبی را ایجاد می‌کند. غالب این لکه‌ها در نتیجه‌ی رسوب مواد معدنی موجود در آب بوده که بر روی سطح لوله و شیرالات نمایان می‌شود. به عنوان اولین نکته توجه کنید که در این موارد به هیچ عنوان نباید از پاک کننده‌های اسیدی و شیمیایی مثل وایتکس و نمک و سیم ظرفشویی استفاده نمایید. چرا که این امر موجب از بین رفتن پوشش نیکل شیرالات می شود